25.04.2024.
HomeSportŽeljezničar - Sarajevo 0:0

Željezničar – Sarajevo 0:0

U derbiju 20. kola Premijer lige nogometaši Željezničara i Sarajeva su na Grbavici odigrali meč bez golova pa je razlika na tabeli i nakon ovoga kola ostala devet bodova u korist aktuelnog šampiona s Koševa.

Domaći su nešto bolje ušli u meč i izvršili su pritisak, a nakon drugog kornera u devetoj minuti uspjeli su zatresti mrežu, no gol je opravdano poništen.

Veselinović je glavom spustio loptu na peterac za Kosorića, ali stoper Plavih je za nekoliko centimetara bio iza leđa odbrane Sarajeva i sudije su označile nedozvoljenu poziciju.

Bordo tim je potom uspostavio terensku ravnotežu, ali na prvi pokušaj čekali su do 28. minute. Velkoski je uposlio Mešanovića, a novopridošli napadač Sarajeva je iskosa s lijeve strane šutirao pored gola.

Samo dvije minute kasnije Željezničar je imao kolosalnu šansu. Nakon nespretne reakcije odbrane Sarajeva lopta je došla do Veselinovića, ali je njegov udarac s desetak metara izvanredno zaustavio golman Kovačević.

Potom je prijetio i Bojo, ali iz teške pozicije šutirao je preko gola.

U trenucima kada je Željo ponovo imao inicijativu, tim s Koševa je izveo dobru kontru u kojoj je Pejović sjajnim pasom izbacio Fanima, ali brzonogi nogometaš je u izglednoj situaciji vrlo loše primio loptu i do nje je došao golman Erić.

U skromnom prvom dijelu više nije bilo uzbuđenja i mreže su mirovale.

Sarajevo je bolje ušlo u nastavak meča, a vrlo dobru priliku imali su u 50. minuti. Nakon jedne odbijene lopte Velkoski je bio sam na vrhu šesnaesterca, ali je iz jako dobre pozicije šutirao ravno u Erića.

Već u narednoj akciji i Pejović je testirao golmana Plavih udarcem s 20 metara, ali Erić je ponovo bio priseban.

Sarajevo je dosta više imalo loptu u svom posjedu početkom drugog poluvremena, ali nakon 15-ak minuta splasnuo je njihov pritisak i igra se odvijala uglavnom na sredini terena.

U prilično nezanimljivoj utakmici, koja je većim tokom bila razočaravajuća s obje strane, Željo je imao posljednju šansu u 92. minuti kada je Ermin Zec poslije prekida Bekrića s desetak metara šutirao preko gola i do kraja je ostalo 0:0.

Podjela bodova svakako više odgovara Sarajevu koje ima kapitalnu prednost od devet bodova i 13 kola prije kraja prvenstva na dobrom je putu da treći put uzastopno osvoji naslov prvaka.