25.04.2024.
HomeSportŽeljezničar izgubio od Širokog Brijega

Željezničar izgubio od Širokog Brijega

U 29. kolu m:tel Premijer lige nogometaši Širokog Brijega pobijedili su na Grbavici ekipu Željezničara rezultatom 3:1. Tako je produžena nevjerovatna serija Plavih koji već 12 ligaških utakmica ne znaju za trijumf, dok su gosti i sedmi put zaredom neporaženi napustili Dolinu ćupova.

Prvo poluvrijeme nije ponudilo mnogo. Plavi su imali više od igre, ali bez konkretnih prilika, dok je najbolju šansu ipak propustio tim s Pecare.

U 8. minuti mladi Gasal je šutirao silovito s 20 metara, ali golman Širokog Brijega Miškić sjajno je odbranio i obio loptu u korner. Nakon toga igralo se prilično mirno, a u 22. minuti gostima se ukazala iznenadna prilika.

Medić je ubacio sa desne strane, a Ikić je glavom promašio veliku šansu. Napadač gostiju je ostao sam u petercu, ali je vrlo loše i neprecizno šutirao. Do isteka prvih 45 minuta vrijedi još samo spomenuti pokušaj Juričića makazicama u sudijskoj nadoknadi, ali je šutirao preko gola i mreže su mirovale na poluvremenu.

Početak drugog dijela pripao je Željezničaru. Bkerić je u dva navrata prijetio iz slobodnog udarca. Prvi pokušaj zamalo je otišao preko gola, a drugi iz dobre pozicije je izblokiran, da bi nakon odbijene lopte Juričić s desetak metara šutirao pored gola.

I onda, dvije velike šanse za Širokobriježane. Musa je u 56. minuti sjajno uposlio Ikića koji je izašao sam na Bendera, ali je golman Željezničara sjajno odbranio. Već u narednoj akciji prijetio je i Jurilj, ali je izblokiran u dobroj poziciji.

Željezničar je uzvratio u 62. minuti. Milićević je dobro centrirao, a Juričić je u padu glavom šutirao pored gola. Igralo se otvoreno s obje strane, pa je u 66. minuti Stipe Jurić sjajno šutirao iz prve sa 20-ak metara, ali lopta je prohujala pored gola.

Široki Brijeg je imao kolosalnu šansu u 72. minuti kada je Jurić s pet metara šutirao, a fenomenalni Bender je odbranio njegov udarac.

Već u narednoj akciji Želje uslijedila je kazna. Blažević je centrirao, Medić se okliznuo, a usamljeni Veselinović je glavom s nekoliko metara zakucao loptu u mrežu za 1:0.

Ipak, samo četiri minute kasnije gosti su izjednačili. Pogriješio je Ikić, koji se također okliznuo, a Zachara je uzeo loptu i proigrao usamljenog Jurića koji ovoga puta nije pogriješio i poslao je loptu u mrežu za 1:1.

To nije bio kraj uzbuđenjima jer je Široki Brijeg do kraja stigao do preokreta. U 83. minuti korner je izveo Vukoja, a Begić je glavom matirao Bendera za vodstvo gostiju 2:1.

U 90. minuti Stanić je majstorskim golom postavio konačnih 3:1 za goste, te je na taj način produbljena velika kriza Željezničara, dok je Široki Brijeg ovim trijumfom napravio ogroman korak ka izlasku na evropsku scenu.

Željezničar – Široki Brijeg 1:3 (Veselinović 73′ / Jurić 77′, Begić 83′, Stanić 90′)