Strašno: Stomatolog iz Novog Sada znao da ima koronu ali ipak radio sa pacijentima

0

 

Na Klinici za infektivne bolesti Kliničkog centra Vojvodine trenutno se liječi 13 pacijenata kod kojih je potvrđeno da su oboljeli od korona virusa.

U odnosu na jučerašnji dan, u KCV se nalaze još dva oboljela.

Kod tri pacijenta liječenje zahtjeva primjenu mehaničke ventilacije i oni se nalaze u veoma teškom opštem stanju, dva oboljela iz Kikinde i jedan juče primljen iz Novog Sada, dok je opšte stanje preostalih oboljelih pacijenata zadovoljavajuće.

– Pacijent iz Novog Sada, koji je u teškom stanju, a koji se nalazi na respiratoru, ima 45 godina i obavljao je privatno stomatološku uslugu, pa čak imamo informaciju da je on radio i kada je imao znakove infekcije. Protiv takvih ćemo podnositi krivične prijave – kaže Zoran Gojković, pokrajinski sekretar za zdravstvo.

Kod svih oboljelih pacijenata sprovodi se dvadesetčetvoročasovni monitoring i intenzivno liječenje.

Svi pacijenti se liječe po algoritmima i protokolima predviđenim za oboljele od korona virusa i u njihovom liječenju učestvuju ljekari svih neophodnih specijalnosti.

 

 

kurir.rs