26.04.2024.
HomeSportBez golova na Tušnju: Četvrti remi Širokog Brijega, Slobodi bod dovoljan za...

Bez golova na Tušnju: Četvrti remi Širokog Brijega, Slobodi bod dovoljan za ostanak na vrhu

Sloboda je ostala neporažena i nakon utakmice četvrtog kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine, a nakon tri pobjede Tuzlaci su večeras na Tušnju remizirali sa Širokim Brijegom (1:1), te im je to bilo dovoljno da ostanu na prvom mjestu na tabeli. Klubu sa Pecare ovo je bio četvrti remi u isto toliko utakmica.

Bilo je to skromno prvo poluvrijeme. Prvo veće uzbuđenje viđeno je u devetoj minuti kada se Kurtalić našao pred golom gostiju, ali je šutirao ravno u Miškića. Veliku šansu imali su domaći u 11. minuti. Predragović je šutirao glavom, međutim golman Širokobriježana veoma dobro je reagovao.

Kurtalić je u 18. minuti poslao jednu loptu pored gola. Sloboda je napadala, a Široki se uglavnom branio, međutim dugo nije bilo prilika. Bukvić je imao prvu intervenciju u 41. minuti kada je pokušao Begić. Do kraja prvog dijela nije bilo pogodaka, tako da su mreže ostale netaknute.

Na startu drugog dijela viđena je dobra šansa za domaće. Jusić je dobro prebacio loptu nakon kornera, ali niko ga nije pratio. Maksimović je šutirao iz prve u 50. minuti, no poslao je loptu preko gola. Na drugoj strani Lukić je glavom poslao loptu pored gola.

Balić je u 63. minuti šutirao daleko preko gola. Pet minuta nakon toga Tuzlaci su imali veliku šansu. Ramić je nakon centaršuta Kurtalića glavom šutirao pored gola. Široki je ostao sa igračem manje u finišu, jer je crveni karton dobio Begić, a Beganović je imao šansu za Slobodu, no ostalo je 0:0.

Sloboda – Široki Brijeg 0:0

Stadion: Tušanj (Tuzla). Sudija: Mateo Musa. Žuti kartoni: Osmić, Predragović, Balić (Sloboda), Brekalo, Jurilj (Široki Brijeg).

FK SLOBODA: Bukvić, Jusić, Devedžić, Ćivić, Osmić (od 46′ Ramić), Beganović A., Kurtalić (od 73′ Husejinović), Balić, Maksimović (od 64′ Mujagić), Predragović (od 88′ Veselinović) i Beganović Dž.

NK ŠIROKI BRIJEG: Miškić, Obšivač, Musa, Jurić, Brekalo, Begić, Paponja, Vukoja, Jurilj, Lukić (od 67′ Mašić) i Ikić.