HomeSportSarajevo pobijedilo Slobodu na Koševu

Sarajevo pobijedilo Slobodu na Koševu

Kraj jesenje polusezone m:tel Premijer lige BiH, prvotimci FK Sloboda okončali su derbijem na Koševu protiv Sarajeva.

Ovaj susret 19. kola dobili su domaćini rezultatom 2:1 (2:0).
Samo otvaranje utakmice na stadionu “Asim Ferhatović Hase” donijelo je dobru i sigurnu igru Crveno – crnih.

Sarajevo je igralo ofanzivno, no bez ozbiljnijih prilika, a gosti su su u nekoliko slučajeva započinjali ozbiljnije tranzicije.

Igrala se 22. minuta kada zadnja linija Slobode griješi, a tu situaciju koristi Benjamin Tatar da savlada Luku Kukića za 1:0.

Nakon ovog kiksa domaćini su krenuli ofanzivnije i pet minuta kasnije vodili 2:0. Ponovo je strijelac Benjamin Tatar čiji udarac nije mogla izblokirati odbrana FK Sloboda. Igrala se 27. minuta.

Dva gola zaostatka ispratila su Slobodu na odmor, a u drugom dijelu vidjeli smo još uzbuđenja na stadionu Koševo.

Tek što su ekipe ušle u drugo poluvrijeme, gosti su ostali sa igračem manje. Kenin Devedžić u 48. minuti oštro startuje nad Hrvojem Miličevićem, a sudija Zoran Grbić mu pokazuje direktan crveni karton.

Igrala se 73. minuta kada su fudbaleri Slobode sa deset igrača utakmicu odveli u neizvjesnost smanjivši rezultat 2:1. Saša Maksimović je asistirao Alenu Kurtaliću čiji precizan udarac iz okreta matira golmana Sarajeva Vladana Kovačevića.

Do kraja susreta bilježimo i dobru priliku Tatara da povisi vodstvo Sarajeva, ali je odbrana gostiju dobro reagovala blokiravši njegov šut. Na kraju domaćini slave titulu polusezone, a Sloboda, osma na tabeli, sa 22 osvojena boda odlazi na zimsku pauzu.

Dodajmo da su hladna sarajevska noć i derbi otpočeli minutom šutnje čime je odata počast nedavno preminuloj Edini Serhatlić, fudbalerki FK Sloboda.

Crveno – crni su na koševski travnjak istrčali u majicama sa Edininim imenom, a utakmicu su odigrali sa crnim trakama na rukavima, saopćeno je iz ovog Kluba.

FK SARAJEVO – FK SLOBODA 2:1 (2:0)

Stadion „Asim Ferhatović Hase“.

Sudija: Zoran Grbić (Prijedor).

Pomoćnici: Jure Musa (Čitluk) i Marko Zelenika (Mostar).

Četvrti sudija: Dragan Petrović (Banja Luka). Delegat: Milan Janković (Trebinje).

Žuti kartoni: Osmić, Predragović, Uzelac, A. Beganović, Mehmedović (Sloboda).

Crveni karton: Devedžić (Sloboda – 48′). Strijelci: 1:0 – Tatar (22′), 2:0 – Tatar (27′), 2:1 – Kurtalić (73′).

FK SARAJEVO:  Kovačević, Hodžić, Pidro (od 72. Salčin), Velkoski (od 82. Jukić), Miličević (od 72. Adukor), Đokanović, Handžić, Dupovac, Sušić, Tatar, Nanimo.

Šef stručnog štaba: Vinko Marinović.

FK SLOBODA: Kukić, Jusić, Devedžić, Uzelac, A. Beganović, Dž. Beganović, Tomašević (od 38. Ristić), Kurtalić (od 90’+1′ Mehmedović), Alić (od 61. Maksimović), Osmić, Predragović.

Trener: Nedim Omerović.