28.03.2024.
HomeSportPrvenstvo BiH za košarkaše: Novi poraz OKK Slobode na domaćem terenu

Prvenstvo BiH za košarkaše: Novi poraz OKK Slobode na domaćem terenu

U 10. kolu Prvenstva BiH, košarkaši zeničkog Čelika su večeras kao gosti u tuzlanskom Mejdanu ostvarili pobjedu nad domaćom Slobodom rezultatom 67:61. Iako je domaći tim u prvim periodu imao prednost 17:11, drugi period utakmice Zeničani završavaju u svoju korist 26:24.

U trećem periodu Čelik dolazi na 10 poena prednosti 42:32, dok se u posljednju četvrtinu ulazi sa rezultatom 43:48 za Čelik.

Tuzlaci u posljednjem periodu imaju prednost od 50:48, no Zeničani su vrlo brzo posljednje minute susreta okrenuli u svoju korist.

Najjefikasniji u Čeliku su bili Haris Delalić koji je postigao 21 poen, te Milivoje Božović sa 20. U domaćoj Slobodi istakli su se Jakov Mustapić sa 18 i Ibrahim Durmo sa 14 ubačenih poena.