20.04.2024.
HomeSportMusemićevi izabranici nastavljaju sjajno: Veliki trijumf Tuzla Cityja

Musemićevi izabranici nastavljaju sjajno: Veliki trijumf Tuzla Cityja

Vrlo zanimljiv meč odigrali su u Mostaru Zrinjski i Tuzla City, a na kraju je završen pobjedom gostiju rezultatom 2:1.

Dvije ekipe koje su odlično otvorile proljetni dio sezone ponudile su dosta toga, a na kraju mnogo zadovoljniji mogu biti gosti koji nastavljaju sjajan niz.

Do uvodnog gola nismo vidjeli mnogo toga. Izdvaja se na početku pokušaj Juranovića, a onda u 16. minuti vodstvo gostiju. Badara Badji je odlično ostavio loptu petom, a Luka Lučić pogađa za 0:1.

Peh za domaćina desio se neposredno nakon toga pošto se Marin Magdić povrijedio i morao je napustiti igru. Nakon pola sata igre gosti su mogli i do drugog gola, ali je golman Zrinjskog odlično odbranio udarac Argentinca Doffa.

Kazna je stigla pet minuta prije odlaska na odmor. Miljan Govedarica je postigao sjajan gol za domaće i tako poravnao na 1:1. To je bio i rezultat prvog dijela.

Zrinjski je nešto bolje otvorio nastavak susreta. Prvo je u 52. Juranović šutirao u Muminovića, da bi dvije minute kasnije Govedarica ponovo imao izglednu šansu, ali ga zaustavlja Morris.

U 67. minuti vidjeli smo novi gol gostiju koji ponovo donosi vodstvo Tuzlacima. Husein Karjašević je pogodio nakon gužve u kaznenom prostoru domaćeg tima.

Do kraja utakmice Zrinjski je pokušao doći do poravnanja, ali nije uspio, tako da Tuzla City odnosi velika tri boda iz Mostara i nastavlja sjajnu seriju u proljetnom dijelu šampionata.

Zrinjski – Tuzla City 1:2 (Govedarica 40′ / Lučić 16′, Karjašević 67′)

Stadion: Pod Bijelim Brijegom. Gledalaca: /. Sudija: Haris Kaljanac (Sarajevo). Žuti kartoni: Ljubić, Vukoja (Zrinjski) / Badji (Tuzla City).

Zrinjski: Varvodić, Bekić, Magdić, Jakovljević, Ćorluka, Ljubić, Zlomislić, Bilbija, Vukoja, Juranović, Govedarica.

Tuzla City: Muminović, Barišić, Nukić, Lučić, Morris, Doffo, Rustemović, Džafić, Karjašević, Crnkić, Badji.