23.04.2024.
HomeSportMladi Zmajevi savladali Vels

Mladi Zmajevi savladali Vels

Na početku meča naša reprezentacija je imala većinski posjed lopte i nešto pokušavala, ali nije bilo pogodaka. Prva velika prilika desila se u 21. minuti kada je velški golman odbranio udarac Lukića iz dobre pozicije.

Do odlaska na odmor više nije bilo pretjeranih uzbuđenja, a zanimljivo da se igralo veoma grubo pa je sudija u prvih 45 minuta podijelio četiri žuta kartona, od toga tri našoj selekciji.

Gosti su najbolju šansu propustili pola sata prije kraja meča kada je Kovačević odbranio udarac Broadheada. Ubrzo je stigla i kazna.

Resić je iskoristio sjajno proigravanje i lukavo matirao velškog golmana za, ispostavit će se, konačnih 1:0. Defanzivci BiH na čelu s golmanom Kovačevićem izdržali su do kraja meča sve nalete gostiju i slavili zasluženu pobjedu.

Mlada reprezentacija BiH je ovom pobjedom ujedno prestigla Vels na tabeli grupe 9. BiH je sada na trećoj poziciji sa sedam bodova, koliko ima i drugoplasirana Belgija, dok je Vels ostao na šest bodova.