18.04.2024.
HomeSportLeotar pobjedom otvorio novu sezonu PLBiH

Leotar pobjedom otvorio novu sezonu PLBiH

Fudbaleri Leotara savladali su ekipu Radnika na otvaranju nove sezone Premijer lige Bosne i Hercegovine rezultatom 1-0, a strijelac jedinig gola bio je Miloš Sekulović.

U prvom poluvremenu gledatelji su imali priliku prisustvovati dosta nekvalitetnom fudbalu na Gradskom stadionu u Bijeljini.

Domaćini su zaprijetili prvi u desetoj minuti susreta. Motika je probio po desnoj strani, ubacio u šesnaesterac Leotara, međutim niko od igrača Radnika nije uspio zakačiti loptu.

Dvije minute kasnije i prvi udarac na gol igrača Leotara. Zečević šutira, a Aljkanović njegov udarac brani bez većih poteškoća.

U 14. minuti velika prilika za Radnik. Pantelić je šutirao, ali je njegov udarac završio na prečki.

Bijeljinci su ponovo zaprijetili u 22. minuti. Perišić uz dosta muke brani udarac Nikića iz daljine.

Do kraja poluvremena Radnik je kontrolisao meč ali nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti. Vrijedan pomena je ostao udarac Pantelića u samom finišu prvog dijela, ali je on otišao u ruke golmana Leotara.

Domaćin je nastavio sa inicijativom i na početku drugog poluvrema, a prvi je prijetio Velibor Đurić u 60. minuti susreta. Šutirao je iskusni vezista nakon dodavanja Šarića, ali je udarac otišao pored gola.

Iako su Bijeljinci stezali obruč oko gola Trebinjaca, Leotar u 68. minuti dolazi do vodstva. Strijelac prvog gola u Premijer ligi Bosne i Hercegovine za sezonu 2021/22 bio je Miloš Sekulović. Njegov prvi udarac glavom na sjajan način zaustavio je Aljkanović, ali je odbrana Radnika očajno reagovala, napadač radnika nalijeće na odbijenu loptu i pogađa za veliko slavlje svog tima.

Radnik je nakon primljenog gola nastavio sa napadima, a u periodu od 80. do 85. minute prijetili su u četiri navrata preko Šuberta, Hasukića, Šarića i Pantelića, ali golman Perišić je ostao nesavladan.

Tako je povratnik u elitni rang takmičenja slavoo veliku pobjedu na otvaranju Premijer lige BiH.