19.04.2024.
HomeSportKošarkaši Splita u ABA 2 ligi bolji od OKK Slobode

Košarkaši Splita u ABA 2 ligi bolji od OKK Slobode

U susretu 15. kola ABA 2 lige, u Sportskoj dvorani Arena u Splitu, večeras su košarkaši istoimene ekipe pobijedili tuzlansku OKK Slobodu rezultatom 69:63  (12:14, 13:13, 24:16, 20:20).

Tuzlaci su dobro parirali domaćinu u prvom poluvremenu. Poveli su 2:9 i samo jednom su dopustili Splićanima da steknu minimalnu prednost (12:11), a u drugoj četvrtini, koja je bila u „egalu“, uspjeli su poluvrijeme okončati u svoju korist s 25:27.

Nakon što su Splićani izjednačili na 31:31 u 22. minuti, uslijedila je njihova serija od 7-0 i sredinom treće dionice došli su do najveće prednosti – 44:35.

Nisu igrači trenera Damira Mulaomerovića dopustili domaćim igračima da se rezultatski „odlijepe“, smanjili su u 32. minuti na 52:49, dobro su igrali u odbrani, u 36. minuti pogotkom McNighta izjednačili su (59:59), a isti igrač je iz slobodnih bacanja vratio prednost Tuzlacima – 59:60.

Potom se igralo koš za koš, a u neizvjesnoj završnici domaći košarkaši imali su više sreće i koncentracije, s pet uzastopnih poena Morrisa, od kojih tri iz slobodnih bacanja, došli su do prednosti za devetu devetu pobjedu, nanijevši OKK Slobodi jedanaesti poraz.

U domaćem sastavu najefikasniji su bili Kedžo sa 19 i Morris sa 14 poena.

U ekipi OKK Sloboje je Janjić je ubacio 15, Rikić i McKnight po 11, a Čampara 10 uz čak 13 asistencija.