25.04.2024.
HomeSportHrvatska slavila protiv Slovačke i plasirala se na Evropsko prvenstvo

Hrvatska slavila protiv Slovačke i plasirala se na Evropsko prvenstvo

Hrvatska je bolje otvorila utakmicu, prijetili su domaći, ali je odlično branio Dubravka. Kada Vatreni nisu iskoristili svoje prilike, stigla je kazna. Gosti su se radovali u 32. minuti susreta kada je centaršut Lobotke odlično ispratio Bozenik i matirao nemoćnog Livakovića.

Mogao je domaćin do kraja utakmice doći do izjednačenja, ali je Dubravka sjajno zaustavio pokušaje Perišića i Petkovića. Ostalo je nakon prvih 45 minuta igre 1:0 za Slovake.

Samo 15 minuta igre u nastavku bilo je potrebno Hrvatskoj da dođe do potpunog preokreta. Igrao se 56. minut susreta kada je nakon sjajnog prodora i udarca izjednačenje Vatrenim donio Vlašić. Samo četiri minute kasnije bilo je 2:1, a mrežu Dubravke zatresao je Petković.

Slovaci su u 66. minuti ostali sa deset igrača na terenu. Drugi žuti karton dobio je Mak. Hrvatska je igrača više iskoristila osam minuta kasnije, a strijelac za 3:1 bio je Perišić.

U ovoj grupi u posljednjem kolu sastat će se Vels i Mađarska, te Slovačka i Azerbajdžan. Pobjednik duela Vels – Mađarska plasirat će se na Evropsko prvenstvo, a ukoliko taj duel završi remijem, a Slovačka pobijedi Azerbajdžan, onda će na EURO Slovaci.