28.03.2024.
HomeSportHazard odveo Đavole u četvrtfinale Eura

Hazard odveo Đavole u četvrtfinale Eura

Belgija je u osmini finala Evropskog prvenstva pobijedila Portugal sa minimalnih 1:0 i tako zakazala okršaj sa Italijom u osmini finala, a jedini pogodak na večerašnjoj utakmici, odigranoj na stadionu de La Cartuja u Sevilji, postigao je Thorgan Hazard.

Veliku šansu da dovede Portugal u vodstvo propustio je Diogo Jota u šestoj minuti. Portugalci su prijetili i u 25. minuti kada je Cristiano Ronaldo šutirao iz slobodnjaka, ali je Thibaut Courtois to lijepo odbranio.

U nastavku nije bilo većih šansi, a Portugal je imao nešto više loptu u svom posjetu. Ipak, u finišu prvog dijela, tačnije u 42. minuti Thorgan Hazard je postigao pogodak za vodstvo Crvenih đavola.

Jota je novu veliku priliku imao u 58. minuti. Uslijedio je mirniji period igre, a u 82. minuti Ruben Dias je pokušao glavom. Raphael Guerreiro je pogodio stativu minutu poslije, a u samom finišu Courtois je fantastično zaustavio Andrea Silvu.

Belgijanci su do kraja uspjeli zaustaviti napadački potencijal Portugala i doći do velike pobjede, te prolaska u četvrtfinale, gdje ih čeka Italija.