16.09.2024.
HomeSportFudbaleri Slobode nakon četiri godine slavili protiv Širokog Brijega

Fudbaleri Slobode nakon četiri godine slavili protiv Širokog Brijega

U okviru 6. kola Premijer lige BiH fudbaleri Slobode su večeras na stadionu Tušanj u Tuzli, prekinuli neugodnu tradiciju dugu četiri godine i savladali Široki Brijeg rezultatom 3:0.

Najprije je u 5. minuti pogodak postigao iskusni Said Husejnović, dok je krajem prvog poluvremena precizno i snažno, mrežu Širokobriježana zatresao Nemanja Tomašević, čime je pokazao svoje kvalitete.

Konačan rezultat postavio je Dženis Beganović, nakon asistencije kapitena Tuzlaka Amara Beganovića, koji je postigao prvijenac u dresu Slobode.

Treba istaći i borbenost, ostalih igrača pod vodstvom Gradimira Crnogorca, mladog Osmića, Kurtalića, Predragovića, golmana Golubovića ali i svih ostalih koji su ostavili srce na terenu.

Sloboda je u ovom susretu nanijela prvi poraz Širokom Brijegu u ovoj sezoni.