28.03.2024.
HomeSportFudbaleri Danske slavili u prijateljskom susretu protiv Bosne i Hercegovine

Fudbaleri Danske slavili u prijateljskom susretu protiv Bosne i Hercegovine

Fudbalska reprezentacija Danske nadigrala je fudbalere Bosne i Hercegovine u prijateljskom susretu rezultatom 2:0, javlja Anadolu Agency (AA).

U utakmici odigranoj na stadionu “Brondby” u Brondbyvesteru, strijelac prvog gola za Dansku bio je Martin Braithwaite, u 18. minuti susreta. Drugi gol postigao je Andreas Cornelius, u 74. minuti.

Do kraja utakmice dobre prilike za “zmajeve” imali su Smail Prevljak i Ajdin Nukić, ali nisu bili precizni.

Prijateljski susret protiv reprezentacije Bosne i Hercegovine za danske fudbalere bio je ujedno test u sklopu priprema za učešće na Evropskom fudbalskom prvenstvu koje se održava od 11. juna do 11. jula.