19.04.2024.
HomeSportEvropska liga: Roma u derbiju kola savladala Basaksehir

Evropska liga: Roma u derbiju kola savladala Basaksehir

Večeras su na rasporedu 24 utakmice petog, odnosno pretposljednjeg kola u svih 12 grupa Evropske lige, najmasovnijeg evropskog klupskog takmičenja.

Derbi večeri igrali su Basaksehir i Roma u Istanbulu, a kapiteni turskih i italijanskih timova bili su dvojica reprezentativaca Bosne i Hercegovine Edin Višća i Edin Džeko.

Tim iz Rima bolje je otvorio utakmicu i poveo u 30. minuti golom Jordana Veretouta, a Justin Kluivert je udvostručio vodstvo Rome u 41. minuti.

U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena za konačnih 3:0 za Romu pogodio je Džeko.

Meč sa tribina stadiona “Fatih Terim“ gledao je i turski predsjednik Recep Tayyip Erdogan.

U drugom meču grupe J Borussia Muchengladbach u gostima je savladala Wolfsberger rezultatom 1:0.

Roma i Munchengladbach imaju po osam, a Basaksehir sedam bodova, dok je Wolfsberger sakupio četiri boda.

Među uzbudljivijim mečevima večerašnjeg programa svakako su bili i susreti iz grupe L gdje je beogradski Partizan remizirao 2:2 na gostovanju kod AZ Alkmara, a Manchester United izgubio 1:2 na gostovanju kod Astane.

Manchester i AZ Alkmar su izborili prolaz dalje, a Partizan ima za čim žaliti jer je do pred kraj meča imao sigurno vodstvo od 2:0 koje mu je ostavljalo šansu da dočeka proljeće u Evropskoj ligi.