18.04.2024.
HomeSportBorac se pobjedom protiv Slobode poravnao sa Željezničarom

Borac se pobjedom protiv Slobode poravnao sa Željezničarom

Borac je od prve minute krenuo ofanzivno prema golu Slobode i vidjela se želja domaćeg tima da osvoji tri boda. Vranješ je u 4. minuti šutirao nakon soloprodora, a lopta je pogodila okvir gola, a samo minutu nakon toga Kajkut koristi centaršut Ziljkića iz kornera i donosi veliko slavlje domaćim navijačima na Gradskom stadionu u Banjoj Luci.

Borac je nastavio s dobrom igrom, mada je i Sloboda prijetila, a identično kao na početku prvog, tako domaći tim na početku drugog poluvremena postiže novi gol, opet nakon asistencije Ziljkića i gola Kajkuta,stiže u vodstvo od 2:0 i već tada pravi ozbiljan korak da pobjedi.

Sloboda se do kraja meča uspjela vratiti u igrupogotkom Uzelca nakon centaršuta Bekrića iz kornera, ali to je bilo sve od gostiju iz Tuzle i meč je završen pobjedom domaćih koji su na najbolji mogući način završili prvu polusezonu u Premijer ligi BiH.

Borac nakon 19. odigranih utakmica ima 35 osvojenih bodova i nalazi se na diobi drugog mjesta na tabeli, s istim brojem bodova kao Željezničar, dok je prvo Sarajevo koje ima 36 bodova, odnosno bod više.

Tako je klub iz Banje Luke već u povratničkoj sezoni u Premijer ligu BiH pokazao da ima ozbiljne ambicije i da su novi čelnici kluba napravili prave stvari u proteklom periodu.