29.03.2024.
HomeSportBorac na Koševu pobijedio Sarajevo

Borac na Koševu pobijedio Sarajevo

Nogometaši Borca pobijedili su ekipu Sarajeva rezultatom 2:0 na stadionu “Asim Ferhatović Hase” u 26. kolu Premijer lige BiH te su tako Bordo timu na liderskoj poziciji sedam kola prije kraja prvenstva prišli na svega dva boda.

Na početku utakmice igralo se bez mnogo uzbuđenja. Igralo se uglavnom na sredini terena uz oprezan pristup s obje strane sve do 28. minute kada je Sarajevo ozbiljno zaprijetilo.

Pidro je centrirao s lijeve strane, a u šesnaestercu se našao Sušić koji je odlično šutirao glavom. Međutim, Pavlović je fenomenalno intervenisao pa promjene rezultata nije bilo.

Kazna za promašaj uslijedila je samo šest minuta kasnije. Vranješ je ubacio za Mehanovića koji je šutirao glavom. Kovačević je to sjajno odbranio, ali je natrčao Zakarić na odbijenu loptu i pospremio je u praznu mrežu za vodstvo banjalučke ekipe. Ujedno je 0:1 bio i rezultat prvog poluvremena.

Krenulo je Sarajevo u nastavku meča ofanzivnije, ali početak drugog poluvremena obilježila je gruba igra pa su žute kartone u kratkom vremenskom roku dobili Zakarić, Brtan i Miličević.

U trenucima dok je Sarajevo napadalo, Borac je u 71. minuti udvostručio prednost. Zakarić je zaobišao jednog svog čuvara i spektakularno pogodio za vodstvo 2:0 svog tima na Koševu.

Igra Sarajeva se u tom trenutku raspala te je odbrana Borca lagano izlazila na kraj s napadima Bordo tima.

Sarajevo je i dalje na liderskoj poziciji Premijer lige BiH, ali se prednost u odnosu na drugoplasirani Borac istopila na svega dva boda sedam kola prije kraja prvenstva. Bordo tim u narednom kolu gostuje Zrinjskom, dok Borac dočekuje Široki Brijeg.