25.04.2024.
HomeSportBiH ispustila prednost iz prvog dijela, Estonija u završnici do pobjede

BiH ispustila prednost iz prvog dijela, Estonija u završnici do pobjede

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je na gostujućem terenu u Polvi odmjerila snage s Estonijom u drugom susretu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo koje će se u januaru 2022. godine igrati u Slovačkoj i Mađarskoj. Konačan rezultat bio je 24:21 za domaćina.

Naša reprezentacija utakmicu je otvorila golom Perića, a na početku utakmice nešto bolji bili su Estonci i nakon pet minuta igre rezultat je bio 4:2 za domaće. Napravili su potom izabranici Bilala Šumana seriju 3:0, a na isteku desete minute igre rezultat u Estoniji bio je 6:5 za našu selekciju.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine prvi put do dva gola prednosti došla je u 18. minuti utakmice (10:8). Uslijedio je potom period igre od pet minuta bez gola na obje strane terena, a Haseljić je prekinuo seriju neiskorištenih napada i šest minuta prije kraja prvog poluvremena donio je našoj selekciji tri gola prednosti (11:8). Do odlaska na odmor se igralo gol za gol, a naša selekcija nakon 30 minuta igre imala je prednost rezultatom 14:11.

Nakon deset minuta igre u nastavku, iako smo imali problema u organizaciji igre, i dalje smo imali prednost, a rezultat je bio 17:15. Isključeni su potom na dvije minute Ovčina i Vranješ, ostali smo sa četiri igrača u polju, a Estonci su to iskoristili i u 42. minuti su izjednačili na 17:17.

Seriju Estonaca prekinuo je Perić, a potom domaći nisu iskoristili ni sedmerac. Nastavili su se na dugoj strani terena problemi naše selekcije s organizacijom napada, a 12 minuta prije kraja domaćin je poveo rezultatom 19:18. Panić je deset minuta prije kraja utakmice pogodio s deset metara i izjednačio rezultat na 19:19.

U posljednjoj dionici naši rukometaši kao da su ostali bez snage. Estonija je sve bolje igrala i na kraju ostvarila neočekivanu pobjedu sa tri gola razlike. Konačan rezultat bio je 24:21.

Bosna i Hercegovina je u prvom susretu poražena na teškom gostovanju kod Njemačke rezultatom 25:21. Duel s Austrijom koji se trebao igrati u Bugojnu u novembru prošle godine pomjeren je za mart zbog problema s koronavirusom.

Naredni susret izabranici Bilala Šumana igraju u Bugojnu protiv selekcije Estonije za četiri dana. Plasman na Evropsko prvenstvo izborit će po dvije prvoplasirane ekipe iz svake grupe, dok će od osam trećeplasiranih reprezentacija četiri najbolje na prvenstvo Evrope u januaru 2022. godine.