08.02.2026.
HomeNovostiNepravilnosti na glasanju u Laktašima: Privrednik napao posmatrača, u Dodikovim Bakincima glas...

Nepravilnosti na glasanju u Laktašima: Privrednik napao posmatrača, u Dodikovim Bakincima glas se kupuje za 100 KM

Na biračkom mjestu Kriškovci kod Laktaša prijavljeno je nekoliko nepravilnosti u izbornom procesu od čega se izdvaja fizički napad na jednog od posmatrača, kao i informacija da se na ovom biračkom mjestu za glas daje i do 100 KM.

Do fizičkog obračuna je došlo između lokalnog privrednika koji je nakon što je ušao na biračko mjesto, fizički napao jednog od posmatrača.

Kako prenosi BN TV, MUP RS je brzo reagovao hapšenjem privrednika koji je fizički napao posmatrača pri čemu je na to biračko mjesto upućena još jedna patrola policije.

U Laktašima je na biračkom mjestu Bakinci zabilježen slučaj kupovine glasova za 100 KM. Glasovi se, prema riječima Gospane Knežević iz Bakinaca kupuju od otvaranja birališta. Ona je na biračkom mjestu od članova izborne komisije zatražila da joj se isplati 100 KM jer je, kako kaže, “njena komšinica za svoj glas dobila isti iznos”.

“Ja dođem tako i glasam i u međuvremenu sjedi jedna gospođa, tamo je ona na čelu. Ja priđem i pitam gdje je mojih 100 maraka. Mojih 100 maraka treba da dobijem, ja dobro znam da je jedna moja komšinica”, rekla je Knežević za BN TV.

Ministarstvo unutrašnjih poslova Republike Srpske (MUP RS) objavilo je saopćenje u kojem su naveli broj evidentiranih incidenata na biračkim mjestima gdje se održavaju ponovni prijevremeni izbori za predsjednika RS.

Izbori se ponavljaju na nekoliko birališta u Prijedoru, Laktašima, Banjoj Luci, Doboju, Stanarima, Loparama, Ugljeviku, Osmacima, Zvorniku, Vlasenici, Nevesinju, Gacku, Rudom, Bileći, Milićima i Brčkom.

Reklamni prostor

Ovdje može biti vaša reklama. animacija / logo / tekst

Posljednje vijesti