13.07.2025.
HomeNovostiKantonalni sud Tuzla osudio Sulejmana Muratovića (47), nastanjen u Tuzli, na dvije...

Kantonalni sud Tuzla osudio Sulejmana Muratovića (47), nastanjen u Tuzli, na dvije godine zatvora zbog prevare

Kantonalni sud Tuzla je po optužnici Kantonalnog tužilaštva Tuzlanskog kantona donio osuđujuću pravosnažnu presudu za Sulejmana Muratovića (47), nastanjen u Tuzli, zbog produženog krivičnog djela prevara i izrekao mu kaznu zatvora u trajanju od dvije (2) godine.

Kantonalni sud Tuzla je u drugostepenom postupku uvažio žalbu postupajućeg tužioca i preinačio prvostepenu presudu Općinskog suda Tuzla u odluci o krivičnopravnoj sankciji,  kojom je Muratoviću u martu 2024. godine bila izrečena uvjetna osuda i utvrđena mu kazna zatvora u trajanju od osam (8) mjeseci, a koja se neće izvršiti  ukoliko u roku od tri (3) godine ne počini novo krivično djelo.

˝Optužnicom ovog Tužilaštva Muratović se teretio da je u više situacija u određenom vremenskom periodu, s ciljem pribavljanja imovinske koristi,  svjesno lažno prikazivao  ili prikrivao činjenice i sedam oštećenih osoba doveo i održavao u zabludi,  od njih tražio novčane pozajmice uz navođenje određene svrhe za koje mu novac treba, a znajući da novac neće upotrijebiti u te svrhe i da ga nikad neće vratiti. Tako je od sedam oštećenih osoba uzimao pozajmice koje su se kretale u pojedinačnim iznosima od 11.000 KM do 150.000 KM, te je oštećenima pričinio materijalnu štetu a sebi pribavio imovinsku korist u ukupnom iznosu od oko 320.000 KM˝, saopćio je glasnogovornik Tužilaštva TK, Admir Arnautović,

Pravosnažnom presudom se Muratović obavezuje da nadokandi štetu oštećenim osobama u roku od jedne godine od dana pravosnažnosti presude.

Reklamni prostor

Ovdje može biti vaša reklama. animacija / logo / tekst

Posljednje vijesti