20.06.2025.
HomeNovostiPotvrđena optužnica protiv Uzunovića zbog davanja lažnog iskaza

Potvrđena optužnica protiv Uzunovića zbog davanja lažnog iskaza

Općinski sud u Sarajevu potvrdio je optužnicu Tužilaštva Kantona Sarajevo protiv Kenana Uzunovića zbog krivičnog djela davanja lažnog iskaza.

Optuženi se tereti da je prilikom davanja iskaza postupajućoj tužiteljici u krivičnom predmetu koji je formiran po službenoj dužnosti, a na osnovu njegovih tvrdnji u medijima da mu je nuđen novac od strane njemu nepoznate muške osobe, kako na sjednici Parlamenta FBiH kao zastupnik u Zastupničkom domu Parlamenta FBiH ne bi glasao za novu Vladu FBiH, dao lažni iskaz.

U sklopu istog iskaza, Uzunović je tvrdio da je nekoliko dana nakon tog događaja izbrisao snimak s telefona i promijenio mobilni uređaj. Međutim, istraga je utvrdila da je mobilni telefon sa snimkom sve vrijeme bio u njegovom posjedu i u trenutku saslušanja.

 

Nakon saslušanja u Tužilaštvu, prema navodima optužnice, telefon je uništio tako što ga je spalio u peći, odnosno kotlovnici.

 

Postupajuća tužiteljica je za glavni pretres predložila saslušanje četiri svjedoka te izvođenje oko 25 materijalnih dokaza.

Reklamni prostor

Ovdje može biti vaša reklama. animacija / logo / tekst

Posljednje vijesti