16.03.2025.
HomeNovostiSlika i detalji tregedije: Diskoteka se nalazila u kući, prvo se zapalila...

Slika i detalji tregedije: Diskoteka se nalazila u kući, prvo se zapalila zavjesa pa se srušio krov

U požaru koji je izbio u diskoteci Puls u Kočanima u Sjevernoj Makedoniji poginula je 51 osoba. U trenutku požara u diskoteci se nalazilo 1.500 osoba. MUP Sjeverne Makedonije je potvrdio da je požar izazvan pirotehničkim sredstvima.
Svjedoci navode da je postojao samo jedan izlaz, a vatra se brzo proširila.Prema svjedočenjima prisutnih, pirotehnika je zapalila dekorativnu zavjesu postavljenu na krov, a potom i cijelu krovnu konstrukciju.

Srušio se i plafon dok su prisutni pokušali da se evakuišu.

Diskoteka je radila dugi niz godina. Vlasnici su se mijenjali, ali je u vlasničkoj strukturi uvijek bila jedna osoba koja je sada povrijeđena. Prema posljednjim informacijama, povrijeđeno je 100 osoba, ali se taj broj i dalje utvrđuje.

Neki od organizatora koncerta su privedeni, dok su neki od njih, kako je saopćeno, teško povrijeđeni.

Mediji u Sjevernoj Makedoniji nezvanično saznaju da je objekat, koji se nalazi u kući, imao dozvolu za obavljanje ove djelatnosti.

Neki od prozora imali su rešetke, koje su uklonili stanari koji su spašavali goste.

Reklamni prostor

Ovdje može biti vaša reklama. animacija / logo / tekst

Posljednje vijesti