09.03.2025.
HomeNovostiStanivuković se distancira: Dodik sugerisao da za svoje poteze ima podršku velikih...

Stanivuković se distancira: Dodik sugerisao da za svoje poteze ima podršku velikih sila, ispostavilo se da nije tako

Predsjednik PDP-a Draško Stanivuković se oglasio nakon što je američki državni sekretar Marco Rubio kritikovao predsjednika entiteta Republika Srpska Milorada Dodika.

“Stavovi koje je iznio američki državni sekretar Mark Rubio sasvim su drugačiji od onog što smo mogli čuti od rukovodilaca RS-a, koji su tvrdili da će nova administracija u SAD i predsjednik Donald Trump razumjeti njihove poteze i politiku, poručio je Stanivuković.

On je upozorio da je RS, zbog politike rukovodstva, dovedena u neizvjesnost i u avanturu.

“Njihove izjave su sugerisale da za svoje poteze imaju podršku nekih velikih sila. Ispostavilo se da nije tako. Veoma je opasno, ako se krenulo u ove aktivnosti bez podrške o kojoj su oni govorili”, rekao je Stanivuković.

On je poručio da RS ne može biti izolovana od svijeta i pozvao sve političke aktere u BiH na dijalog.

“Pokušajmo da se vratimo u ustavno pravni okvir, u svakom smislu”, rekao je Stanivuković.

Dodao je RS do sada dovedena u “dodatnu neizvjesnost i avanturu”.

“PDP nije podržao Zakone o zabrani rada institucija BiH na teritoriji RS-a, jer smo znali kakav je to rizik. Čuli smo šta rukovodstvo RS govori, ali nismo imali potvrdu toga. Nismo imali nekog državnog sekretara koji bi rekao: Ovo što radite u RS ima smisla”, rekao je Stanivuković.

Kazao je da su Srbi, ne samo u RS, nego “svugdje na brdovitom Balkanu” imali velike traume i velike neprilike, kada bi se velike sile bavile njima.

Odgovarajući na pitanja novinara, Stanivuković je ponovio da, uzimajući učešće u razgovorima o promjenama Ustava RS, nije branio Milorada Dodika, nego institucije RS-a.

“Bio sam na dva sastanka: na jednom u Vladi RS i na jednom u Narodnoj skupštini RS. Ni na jednom od tih sastanaka nije učestvovao Dodik. Uostalom, PDP nije podržao donošenje zakona, koje je njegov SNSD predložio”, podsjetio je Stanivuković, prenosi Srpskainfo.

Reklamni prostor

Ovdje može biti vaša reklama. animacija / logo / tekst

Posljednje vijesti