21.07.2024.
HomeSportNjemačka velikom pobjedom nad Škotskom otvorila EURO 2024

Njemačka velikom pobjedom nad Škotskom otvorila EURO 2024

Fudbaleri domaće selekcije Njemačke na otvaranju Evropskog prvenstva (EURO 2024) savladali su Škotsku rezultatom 5:1.

Utakmicom grupe “A” između Njemačke i Škotske na prepunoj “Allianz Areni” u Minhenu počelo je 17. po redu Evropsko prvenstvo u fudbalu, a domaća selekcija je na samom otvaranju upisala ubjedljivu pobjedu.

Njemačka je povela golom Floriana Wirtza u 10. minuti, a potom su prednost povećali Jamal Musiala u 19. i Kai Havertz u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena pa se na odmor otišlo kod rezultata 3:0 za popularni “elf”.

Nijemci su u nastavku dodatno povećali prednost u 68. minuti golom Niclasa Fullkruga. Selekcija Škotske je u 87. minuti autogolom Antonia Rudigera uspjela smanjiti na 4:1, ali je njemački tim u trećoj minuti sudijske nadoknade pogotkom Emre Cana povisila na 5:1, što je bio i konačan rezultat meča.

Škotska je od 44. minute igrala s igračem manje nakon što je Ryan Porteous zaradio direktan crveni karton.

Od subote kreće puni program s tri utakmice dnevno. Mađarska i Švicarska u grupi “A” igraju od 15 sati, potom se u grupi “B” sastaju Španija i Hrvatska u 18.00 te Italija i Albanija u 21 sat.

Evropsko fudbalsko prvenstvo igra se od 14. juna do 14. jula u deset gradova u Njemačkoj, a upravo domaća selekcija drži brojne rekorde evropskih prvenstava. Njemačka je uz Španiju najviše puta osvajala EURO. Ove dvije selekcije bile su prvaci Evrope po tri puta.

Donosimo raspored utakmica na Evropskom fudbalskom prvenstvu u Njemačkoj 2024: 

A GRUPA: 

Petak, 14. juna:
21.00 Minhen: Njemačka – Škotska 5:1

Subota, 15. juna:
15.00 Keln: Mađarska – Švicarska

Srijeda, 19. juna:
18.00 Štutgart: Njemačka – Mađarska
21.00 Keln: Škotska – Švicarska

Nedjelja, 23. juna:
21.00 Frankfurt: Švicarska – Njemačka
21.00 Štutgart: Škotska – Mađarska

B GRUPA: 

Subota, 15. juna:
18.00 Berlin: Španija  – Hrvatska
21.00 Dortmund: Italija – Albanija

Srijeda, 19. juna:
15.00: Hamburg: Hrvatska – Albanija

Četvrtak, 20. juna:
21.00 Gelzenkirhen: Španija – Italija

Ponedjeljak, 24. juna:
21.00 Dizeldorf: Albanija – Španija
21.00 Lajpcig: Hrvatska – Italija

C GRUPA:

Nedjelja, 16. juna:
18.00 Štutgart: Slovenija – Danska
21.00 Gelzenkirhen: Srbija – Engleska

Četvrtak, 20. juna:
15.00 Minhen: Slovenija – Srbija
18.00 Frankfurt: Danska – Engleska

Utorak, 25. juna:
21.00 Keln: Engleska – Slovenija
21.00 Minhen: Danska – Srbija

D GRUPA: 

Nedjelja, 16. juna:
15.00 Hamburg: Poljska – Nizozemska

Ponedjeljak, 17. juna:
21.00 Dizeldorf: Austrija – Francuska

Petak, 21. juna:
18.00 Berlin: Poljska – Austrija
21.00 Lajpcig: Nizozemska – Francuska

Utorak, 25. juna:
18.00 Berlin: Nizozemska – Austrija
18.00 Dortmund: Francuska – Poljska

E GRUPA:

Ponedjeljak, 17. juna:
15.00 Minhen: Rumunija – Ukrajina
18.00 Frankfurt: Belgija – Slovačka

Petak, 21. juna:
15.00 Dizeldorf: Slovačka – Ukrajina

Subota, 22. juna:
21.00 Keln: Belgija – Rumunija

Srijeda, 26. juna:
18.00 Frankfurt: Slovačka – Rumunija
18.00 Štutgart: Ukrajina – Belgija

F GRUPA:

Utorak, 18. juna:
18.00 Dortmund: Turska – Gruzija
21.00 Lajpcig: Portugal – Češka

Subota, 22. juna:
15.00 Hamburg: Gruzija – Češka
18.00 Dortmund: Turska – Portugal

Srijeda, 26. juna:
21.00 Gelzenkirhen: Gruzija – Portugal
21.00 Hamburg: Češka – Turska

OSMINA FINALA:

Subota, 29. juna:
18.00 Berlin: A2 – B2 (1)
21.00 Dortmund: A1 – C2 (2)

Nedjelja, 30. juna:
18.00 Gelzenkirhen: C1 – DEF3 (3)
21.00 Keln: B1 – ADEF3 (4)

Ponedjeljak, 1. jula:
18.00 Dizeldorf: D2 – E2 (5)
21.00 Frankfurt: F1 – ABC3 (6)

Utorak, 2. jula:
18.00 Minhen: E1 – ABCD3 (7)
21.00 Lajpcig: D1 – F2 (8)

ČETVRFINALE:

Petak, 5. jula:
18.00 Štutgart: pobjednik 2 – pobjednik 4 (ČF1)
21.00 Hamburg: pobjednik 5 – pobjednik 6 (ČF2)

Subota, 6. jula:
18.00 Dizeldorf: pobjednik 3 – pobjednik 1 (ČF4)
21.00 Berlin: pobjednik 7 – pobjednik 8 (ČF3)

POLUFINALE:

Utorak, 9. jula:
21.00 Minhen: pobjednik ČF1 – pobjednik ČF2 (PF1)

Srijeda, 10. jula:
21.00 Dortmund: pobjednik ČF3 – pobjednik ČF4 (PF2)

FINALE:

Nedjelja, 14. jula:
21.00 Berlin: pobjednik PF1 – pobjednik PF2

Reklamni prostor

Ovdje može biti vaša reklama. animacija / logo / tekst

Posljednje vijesti