10.05.2024.
HomeSportPrva liga FBiH: Sloboda, Radnik, Rudar i Zvijezda ostvarili pobjede

Prva liga FBiH: Sloboda, Radnik, Rudar i Zvijezda ostvarili pobjede

Lider prvenstva Sloboda je gostovala kod Mladosti DK i odnijela pobjedu rezultatom 2:0. Mladost DK je u ovu utakmicu ušla nakon šest uzastopnih poraza. Sloboda je u posljednjem kolu remizirala sa Radnikom na Tušnju. Husejinović je prvi zatresao mrežu u 14. minuti, dok je sedam minuta kasnije Delić s bijele tačke udvostručio prednost Slobode.

Mladost DK – Sloboda 0:2 (Husejinović, Delić)

Radnik iz Hadžića je na svom terenu dočekao Jedinstvo i slavio s 2:0. Radnik je u prošlom kolu gostovao na Tušnju gdje je odnio bod. Jedinstvo je u posljednje dvije utakmice poraženo pri tome nisu postigli niti jedan gol. Domaći su dominirali od početka, a Nargalić je prvo zatresao mrežu, dok je Bešić pred kraj prvog poluvremena postigao drugi gol za Radnik.

Radnik Hadžići – Jedinstvo Bihać 2:0 (Nargalić, Bešić)

Goražde je na svom terenu ugostilo ekipu Simm Baua. Utakmica je završena rezultatom 1:1. Dučić je postigao gol na utakmici u 35. minuti. Konačan rezultat utakmice postavio je Vladić u 87. minuti.

Goražde – Simm Bau 1:1 (Dučić, Vladić)

Zvijezda Gradačac – Gradina Srebrenik 2:0 (Hero, Huseibašić)

Tomislav – Rudar Kakanj 0:1 (Cago)