07.05.2024.
HomeSportOKK Sloboda tek u produžetku slomila veliki otpor Prijedora

OKK Sloboda tek u produžetku slomila veliki otpor Prijedora

U okviru 19. kola Prvenstva BiH, Sloboda je na svom terenu, u Mejdanu, dočekala ekipu Prijedror Spartaka. Utakmica je završena rezultatom 80:71 u korist domaćina. Sloboda je nastavila svoj niz od tri uzastopne pobjede, dok Spartak Prijedor još uvijek nije upisao pobjedu u 2024. godini.

Gosti su bolje otvorili utakmicu, imajući prednost od 18:21 u prvoj četvrtini. U drugoj četvrtini vidjeli smo malo poena, a na poluvremenu su gosti vodili rezultatom 30:35. U trećoj četvrtini, gosti su nastavili dominirati sa rezultatom 44:52. Međutim, četvrta četvrtina donijela je pravu dramu. Gosti su ispustili deset poena prednosti, ali su se uspjeli vratiti domaći košarkaši te je utakmica završena rezultatom 65:65. U produžecima, košarkaši Slobode su odigrali znatno bolje i ostvarili pobjedu rezultatom 80:71.

Najefikasniji igrači utakmice bili su Sjefić sa 21 poenom i 21 skokom, Eke sa 18 poena baš kao Lončar i Stanković