07.05.2024.
HomeSportLana Pudar osvojila treće mjesto na Svjetskom prvenstvu

Lana Pudar osvojila treće mjesto na Svjetskom prvenstvu

Lana Pudar upravo je završila nastup u finalu Svjetskog prvenstva u disciplini 200 metara leptir, osvojivši treće mjesto. Jučer je u polufinalu postigla izvanredan uspjeh, zauzevši četvrto mjesto u prvoj kvalifikacijskoj utrci s vremenom 2:09.42.

Lana je započela trku slično kao i ostale plivačice, okrenuvši na 50 metara kao šesta, pri čemu su razlike bile vrlo male, samo 0.61 sekunde. Na drugom okretu na 100 metara, uspjela je okrenuti kao četvrta, s 0.64 sekunde zaostatka za Britankom Stephens.

Vodeći trojac, Stephens, Bach i Klikner, plivao je izuzetno dobro, dok je Lana na trećem okretu bila četvrta. Držala se korak s vodećim trojcem, vodila je veliku borbu s Amerikankom Klinker, nekoliko puta zamjenjujući pozicije na trećem mjestu, i na kraju je uspjela osvojiti bronzu.