30.04.2024.
HomeSportKK Bosna Meridianbet slavila u Mejdanu veliku pobjedu nad OKK Slobodom

KK Bosna Meridianbet slavila u Mejdanu veliku pobjedu nad OKK Slobodom

U okviru 16. kola Prvenstva Bosne i Hercegovine odigrana je utakmica između OKK Sloboda Tuzla i KK Bosna Meridianbet, koja je završena rezultatom 63:72 u korist gostujuće ekipe.

Gosti su preuzeli inicijativu već u prvoj četvrtini, ostvarujući prednost od 14:20. Druga četvrtina bila je izuzetno izjednačena, što je rezultiralo poluvremenim rezultatom 31:37 u korist KK Bosna.

Treća četvrtina pripala je takođe gostima, a u poslednjoj četvrtini su kontrolisali igru i zasluženo došli do pobede pred oko 600 gledalaca na Mejdanu.

Najefikasniji igrač susreta bio je Ilić sa 22 poena, sedam skokova i dve asistencije, dok je Sejfić upisao sa 15 poena i impresivnih 12 skokova.

Sloboda trenutno zauzima treće mesto na tabeli sa 25 bodova, dok se KK Bosna nalazi na drugom mestu sa 29 bodova.

OKK Sloboda Tuzla – KK Bosna Meridianbet 63:72

KK Leotar Trebinje – KK Orlovik Žepče 90:89

KK Prijedor – KK Posušje 91:94