08.05.2024.
HomeSportSloboda maksimalna i nakon četiri kola

Sloboda maksimalna i nakon četiri kola

Sloboda je maksimalna i nakon četiri kola sezone u Prvoj ligi FBiH, pošto je večeras savladala Gradinu.

Ekipa iz Srebrenika je gostovala na Tušnju, a kući je ispraćena s četiri gola u mreži (4:0).

U vodstvo je Slobodu doveo Haris Dilaver već u 3. minuti utakmice i taj pogodak je umnogome olakšao posao timu Zlatana Nalića u nastavku.

Kenan Delić duplira vodstvo Tuzlaka u 58. minuti, a Luka Merdović u 87. minuti povećava na velikih 3:0.

Dobru partiju je u sudijskoj nadoknadi krunisao i mladi Kenan Dervišagić, koji postavlja konačnih 4:0.

Sloboda je lider na tabeli sa 12 bodova, Čelik ima 8, ali Stupčanica sutra pobjedom protiv TOŠK-a ima priliku izbiti na drugo mjesto jer ima 7 bodova i meč zaostatka.