27.04.2024.
HomeSportLeotar i Sloboda podijelili bodove

Leotar i Sloboda podijelili bodove

Ekipe Leotara i Slobode remizirali su bez golova (0:0) u meču 28. kola Premijer lige BiH u Trebinju.

Neće ovaj bod previše pomoći ni jednim, ni drugim u borbi za opstanak, koja će za njih očito trajati do posljednjeg kola.

Sjajan meč imali su golmani oba tima Dušan Puletić i Semir Bukvić, koji su se u više navrata isticali sigurnim odbranama.

Mnogo prekršaja viđeno je na samom početku utakmice u Trebinju. Čak sedam u prvih sedam minuta, a vjerovali ili ne – četiri je napravio Melvin Osmić.

U 29. minuti je viđena gužva pred golom Slobode nakon kornera, Bukvić je na kraju odbranio udarac jednog igrača.

Minut poslije je Mehmedović došao u priliku, ali nije uspio da uputi šut s nekoliko metara od gola Leotara.

Drugo poluvrijeme otvoreno je prilikom za Vranješa, ali njegov šut s desetak metara zaustavlja Puletić.

Na drugoj strani glavom šutira Đajić nakon prekida, no lako to brani Bukvić. U 62. minuti je Vranješ opet testirao Puletića, koji je opet bio na visini zadatka.

Šest minuta poslije Bukvić brani udarac Handžića glavom iz neposredne blizine, a 69. minuti Puletić fenomenalno zaustavlja šut Husejinovića.

Do kraja je ostalo 0:0 i ekipe su podijelile bodove, a treba reći da je Leotar meč završio s desetoricom jer je Georgiev u nadoknadi dobio drugi žuti karton.

Leotar je sada deseti na tabeli sa 27 bodova, a Sloboda odmah iza, na jedanaestoj poziciji, sa jednim bodom manje.