27.04.2024.
HomeSportPosušje savladalo Slobodu

Posušje savladalo Slobodu

Fudbaleri Posušja danas su u meču 25. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine savladali Slobodu sa 2:0.

Tako je tim s Mokrog Doca stigao do jako važna tri boda u borbi za opstanak, te je na tabeli preskočila upravo današnjeg rivala.

Inače, na klupi Slobode je danas debitovao trener Danijel Pranjić, nakon što je nekoliko prethodnih mečeva morao voditi s tribina.

Pitanje pobjednika Posušje je riješilo već u prvom poluvremenu, kada je postiglo oba gola.

Prvo je Arijan Brković bio strijelac u 14. minuti, a šest minuta prije odlaska na odmor Gabrijel Boban pogađa za 2:0.

Tada je dosuđen penal za domaćina pošto je jedan defanzivac Tuzlaka igrao rukom.

Sloboda je bila bez šuta na gol u prvom poluvremenu, a ništa to nije billo bolje ni u nastavku. Tek u 63. minuti pokušava rezervista Komazec, ali pored gola.

U 71. minuti je Komazec imao priliku nakon ubacivanja Husejinovića, ali je glavom šutirao preko gola.

Do kraja nije bilo promjene rezultata i završilo je 2:0.

Posušje je sada sedmoplasirano sa 27 bodova, a Sloboda je deveta sa 24. Isto toliko imaju i Tuzla City, Igman i Sloga Doboj, koja je na začelju.