19.04.2024.
HomeSportFudbaleri Bosne i Hercegovine poraženi na gostovanju u Slovačkoj

Fudbaleri Bosne i Hercegovine poraženi na gostovanju u Slovačkoj

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od Slovačke u Bratislavi rezultatom 2:0 u utakmici drugog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2024.

Golove za domaći sastav postigli su Mak u 13. i Haraslin u 40. minuti prvog poluvremena.

Fudbaleri BiH su nakon odličnog nastupa na startu kvalifikacija i pobjede nad Islandom, večeras u Bratislavi razočarali i izgubili od selekcije Slovačke. Pobjednik je riješen u prvom poluvremenu u kojem su Slovaci u potpunosti nadigrali bh. tim i nakon više od devet mjeseci upisali pobjedu.

U ostalim mečevima grupe J, Island je deklasirao Lihtenštajn sa 7:0, a ubjedljiv je bio i Portugal koji je sa 6:0 slavio protiv Luksemburga.

Na tabeli vodi Portugal sa šest bodova, Slovačka je druga sa četiri, BiH i Island imaju po tri, Luksembug je peti sa bodom, dok je Lihtenštajn posljednji bez bodova.

Fudbaleri Bosne i Hercegovine kvalifikacije nastavljaju 17. juna kada gostuju Portugalu.