27.04.2024.
HomeSportVelež i Sloboda podijelili bodove

Velež i Sloboda podijelili bodove

U okviru 23. kola m:tel Premijer lige Velež je bio domaćin Slobodi, te je u duelu starih rivala na kraju rezultat bio 0:0.

Velež je imao inicijativu od početka do kraja, Sloboda se fokusirala isključivo na odbranu i očigledno je da nije imala ambicije da napadne.

Prvi pokušaj Veleža vidjeli smo nakon dvije minute igre. Hasanović je šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali jako neprecizno.

Na drugoj strani brzo uzvraća Vranješ, ali njegov udarac bio je lak plijen za Hadžikića.

U 13. minuti je Jusufbegović bio prinuđen na izmjenu, pošto se povrijedio Ćuković. Zamijenio ga je Domić.

U 25. minuti Wallace centrira iz kornera, a Hrkać glavom šutira preko gola. Nastavljena je inicijativa Rođenih i nakon toga, a u 30. minuti Wallace na centaršut Šikala šutira pored gola.

Nedugo nakon toga Dejanović šutira preko gola. Do odlaska na odmor ostalo je 0:0.

Hrkać je imao prvu priliku u drugom poluvremenu, Wallace je ubacio, a iskusni defanzivac šutirao glavom preko gola.

Minuti poslije Sloboda je zaprijetila preko Alića, ali je lopta otišla preko gola. Rođeni su ti koji su kontrolisali igru, a tim iz Tuzle je čekao svoju priliku iz kontranapada.

Igrao se 70. minuti Zeljković je ubacio loptu po zemlji, a Hasanović sa nekih 12 metara prebacio gol. Pokušao je Dejanović pet minuta poslije nakon ubačaja Hasanovića, ali nije bilo velike opasnosti po gol Erića.

Imali su Rođeni preko Lauša veliku priliku u 84. minuti, međutim njegov šut iskosa je odbranio golman Slobode.

U samom finišu meča pokušao je Kurtalić za Slobodu sa velike udaljenosti, ali je lopta završila preko gola.

Na kraju na stadionu Rođeni rezultat je glasio 0:0, domaći su napadali, gosti su čekali svoju priliku, ali nijedna ekipa nije uspjela zatresti mrežu protivnika. Sa ovim bodom Velež je ostao na petom mjestu sa 34 osvojena boda, dok se Sloboda popela na sedmo mjesto sa 24 boda.