25.04.2024.
HomeSportSloboda sjajnom igrom i pobjedom nad Leotarom obilježila povratak na Tušanj

Sloboda sjajnom igrom i pobjedom nad Leotarom obilježila povratak na Tušanj

Fudbaleri Slobode na najbolji način su obilježili povratak na Tušanj, uljepšan obnovljenim travnjakom. Tuzlaci su u susretu 22. kola m:tel Premijer lige BiH savladali Leotar, direktnog rivala u borbi za opstanak.

Već u petoj minuti arbitar Irfan Peljto je dosudio penal za domaćina, zbog igranja rukom.

Stojan Vranješ realizovao je najstrožu kaznu za euforiju tuzlanske publike.

Rano vodstvo Slobode primoralo je trenera gostiju Marka Maksimovića da već u 20. minuti iz igre izvadi defanzivca Milovića, a ubaci mnogo ofanzivnijeg Aćimovića.

No, do završetka prvog poluvremena Leotar nije uspio izjednačiti, čak je Sloboda imala još nekoliko solidnih prilika.

Domaća ekipa je udvostručila prednost u 54. minuti. Odlično je prošao po desnoj strani Husejinović i centrirao, a na pravom mjestu je Vranješ, koji poentira glavom za 2:0.

Husejinović je nekoliko minuta kasnije odlično uposlio i Alića, ali Puletić je tom prilikom dobro reagovao.

Prilikom izlaska iz igre u 77. minuti, Said Husejinović je ispraćen aplauzom oduševljenih gledalaca na Tušnju.

Osam minuta prije kraja Aćimović je pogodio za Leotar, ali time je tek ublažio poraz Trebinjaca.

(Foto: Darko Zabuš/Tuzlalive)

Do završetka utakmice nije bilo promjene rezultata, potpuno zaslužena pobjeda razigrane tuzlanske ekipe.

Sloboda je sada osma sa 23 boda, koliko imaju Sloga Meridian (uz meč manje) i Leotar.

Sloboda – Leotar 2:1 (Vranješ 6’ penal i 54’ – Aćimović 82’)

Stadion Tušanj u Tuzli. Glavni sudija: Irfan Peljto (Sarajevo).

SLOBODA: Erić, J. Osmić, Kapetanović, Jusić, Šubert, Vošnjak, Pervan, Vranješ, Delić, Husejinović, Alić.

LEOTAR: Puletić, Uzelac, Milović, Đajić, Cmiljanović, Prusina, Milaković, Čavić, Šipovac, Georgiev, Handžić.