30.04.2024.
HomeSportOKK Sloboda poražena od Proma

OKK Sloboda poražena od Proma

Odigrane su četiri utakmice 6. kola Prvenstva Bosne i Hercegovine u košarci, a Bosna je nakon drame u Mrkonjić Gradu uspjela da savlada domaću Mladost!

Do pobjede je Studente ponovo nosio fenomenalni Ismet Sejfić, a krajnji rezultat bio je 80:75 za Bosnu.

Bolje je Mladost otvorila utakmicu i prvu dionicu dobila sa 26:18, a na poluvremenu je čuvala lijepu prednost i vodila sa 44:38.

Bosna uspijeva održati priključak tokom treće dionice, a onda u četvrtoj, na krilima nezaustavljivog Sejfića stiže do preokreta. Sejfić je na tri minute do kraja utakmice ubacio šest vezanih poena i Bosna je povela sa 74:71.

Na minut i po do kraja realizira i dva od dva slobodna bacanja i Bosna odlazi na +5 (76:71). Mladost se nije mogla vratiti i napraviti preokret.

Završilo je 80:75 za Bosnu.

Sejfić je ubacio 23 poena (šut 9/12 iz igre), uhvario 17 skokova i podijelio dvije asistencije. Vladimir Vranić je bio također dobar sa 15 poena, a 14 je ubacio Balša Dragović.

Kod Mladosti je 21 poen ubacio Uroš Ilić.

U isto je vrijeme Promo na domaćem parketu sa 71:68 savladao Slobodu. Campbell i Šertović su ubacili po 19 poena u pobjedničkom timu, dok je Tuzlake predvodio Talley sa 18 poena i 8 skokova.

Borac je na krilima Lakića (14 poena, 4 skoka) u Posušju slavio sa 89:73, a Široki je na Pecari sa 79:66 savladao Leotar. Tim s Pecare predvodili su Knight sa 19 i Ivanov sa 18 poena i 7 asistencija.