24.04.2024.
HomeSportOvacije za Džeku na Giuseppe Meazzi, Inter osigurao plasman u osminu finala...

Ovacije za Džeku na Giuseppe Meazzi, Inter osigurao plasman u osminu finala Lige prvaka

Inter je večeras savladao Viktoriju iz Plzena i kolo prije kraja grupne faze Lige prvaka osigurao plasman u osminu finala elitnog takmičenja.

Utakmicu je obilježio Edin Džeko, stadion Giuseppe Meazza nekoliko je puta skandirao ime kapitena reprezentacije BiH.

Inter je poveo u 35. minuti. Centrirao je Bastoni, Džeko se sageo u skoku, da bi loptu glavom u mrežu češkog prvaka proslijedio Henrikh Mkhitaryan.

Sedam minuta kasnije, još jedna lijepa akcija milanske ekipe. Barella je odlično pronašao Dimarca, a bek Intera zatim asistirao Džeki, koji je rutinski u 42. minuti udvostručio prednost domaćina.

Novi pogodak kapiten Zmajeva postiže u 66. minuti. Lautaro Martinez je dodao loptu Dijamantu, koji prizemnim udarcem matira gostujućeg vratara Staneka za 3:0.

Džeko je zamijenjen u 71. minuti uz aplauz cijelog stadiona, ušao je Joaquin Correa.

Konačan rezultat od 4:0 postavio je Romalu Lukaku u 87. minuti.

S ovom pobjedom Inter je osigurao plasman u eliminacijsku rundu Lige prvaka, gdje je ranije iz grupe C prolaz obezbijedio minhenski Bayern.

S rezultatom utakmice u Milanu, Barcelona ispada iz Lige prvaka nakon grupne faze i ide u Evropsku ligu, čak i u slučaju eventualne večerašnje pobjede nad Bavarcima (susret počinje u 21 sat).