23.04.2024.
HomeSportRukometaši Bosne i Hercegovine izgubili od Crne Gore

Rukometaši Bosne i Hercegovine izgubili od Crne Gore

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je večeras u u dvorani Mirza Delibašić u Sarajevu u drugom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo od selekcije Crne Gore rezultatom 25:36.

Crnogorci su od prvog minuta pokazali da su daleko bolji tim i cijelim tokom prvog poluvremena, uz veoma veliki procent uspješnog šuta, povećavali prednost. Potpuno su nadigrali bh. rukometaše te su na odmor između dva dijela igre otišli sa deset golova “viška” na kontu – 21:11.

U nastavku su gosti rutinski priveli susret kraju, uvećavši rezultatsku prednost u konačnici za još jedan gol.

U prvom kolu Crna Gora je na domaćem terenu pobijedila Kosovo 29:20, dok je Bosna i Hercegovina poražena od Slovenije 20:28.

Kvalifikacije se nastavljaju u martu naredne godine.

Na Evropsko prvenstvo 2024. godine, koje će biti održano u Njemačkoj, plasirat će se po dvije prvoplasirane selekcije iz svake od osam kvalifikacionih grupa te četiri najbolje trećeplasirane reprezentacije.