20.04.2024.
HomeSportSloboda i Željezničar remizirali

Sloboda i Željezničar remizirali

Sloboda i Željezničar danas u Banovićima su podijelili bodove, u susretu desetog kola m:tel Premijer lige BiH.

Nešto bolje meč otvaraju Tuzlaci. Pokušao je Vranješ u 15. minuti iz slobodnog udarca, Bender loptu skrenuo u korner. Dobru priliku imao je Delić deset minuta kasnije nakon ubačaja Vranješa, ali uspio ga je izblokirati Kosorić.

Prvi šut u okvir gola Željezničar je uputio u 34. minuti, ali udarac Amoaha bio je lak plijen za Bukvića.

Tako je ostalo 0:0 do kraja poluvremena.

Plavi do vodstva dolaze u 53. minuti. Ubacio je Štilić iz slobodnog udarca, lopta je došla do Armina Hodžića, koji iz blizine trese mrežu bivšeg kluba.

Delić je potom u 62. minuti imao stopostotnu šansu, ali fudbaler Slobode iz izgledne situacije slabo je šutirao i loptu je lako uhvatio Bender.

Svega sedam minuta kasnije Tuzlaci ipak dolaze do izjednačenja. Ubacio je Delić, Maksimović glavom okrznuo loptu, a iz drugog plana se ubacio Kemal Osmanković i postigao pogodak protiv svog bivšeg tima.

Na teškom terenu u Banovićima nakon toga nije bilo većih uzbuđenja, susret je okončan rezultatom 1:1.

Sloboda – Željezničar 1:1 (Osmanković 69’ – Hodžić 53’)

Gradski stadion u Banovićima. Glavni sudija: Josip Martinović (Čapljina).

SLOBODA: Bukvić, Devedžić, Ćivić, Osmanković, Mehmedović (Maksimović), J. Osmić (Beganović), Vošnjak, M. Osmić (Kurtalić), Delić, Vranješ, Komazec.

ŽELJEZNIČAR: Bender, Galić, Drina, Kosorić, Malić, Hodžić, Beća (Subašić), Amoah, Štilić (Beganović), Santos, Haračić (Hajdarević).