28.03.2024.
HomeSportBivši kapiten Slobode Amar Beganović postigao sjajan prvijenac za Muru

Bivši kapiten Slobode Amar Beganović postigao sjajan prvijenac za Muru

U okviru 34. kola Prve lige Slovenije Mura je na svom terenu rezultatom 3:1 savladala Domžale, a svoj prvi pogodak u dresu pobjedničke ekipe postigao je i nekadašnji kapiten Slobode i bivši mladi reprezentativac naše zemlje, Amar Beganović. Povela je Mura u 28. minuti preko Horvata, da bi u 66. Podlogar stvari vratio na početak. Ipak, šest minuta kasnije ponovo Mura stiže do prednosti, a ovaj put pogađa bivši fudbaler Željezničara, Mihael Klepač.

Sve do sudijske nadoknade rezultat se nije mijenjao, a onda je nekadašnji kapiten Slobode koji je u januaru pojačao Muru, Amar Beganović, svojim prvim pogotkom u dresu aktuelnog slovenačkog prvaka, potvrdio pobjedu. Beganović je sa nekih 25 metara sjajno šutirao i zatresao mrežu gostujuće ekipe.