24.04.2024.
HomeSportPreokret Sparsa na Ilidži: Ramljak s dvije trojke u finišu presudio OKK...

Preokret Sparsa na Ilidži: Ramljak s dvije trojke u finišu presudio OKK Slobodi

Košarkaši Sparsa su večeras u dvorani hotela Hills na Ilidži sa 83:77 savladali tuzlansku Slobodu u meču Prvenstva BiH u košarci.

Do pobjede je sarajevski tim stigao nakon velikog preokreta, pošto je očajno odigrao prvo poluvrijeme, a u drugom je to bila potpuno druga priča.

Vodila je Sloboda sa 30:48 na poluvremenu, ali u drugom dijelu su se uloge timova potpuno zamijenile. Spars je dominirao i na kraju uspio stići i do preokreta i velikog slavlja.

Na minut i po do kraja bilo je neriješeno 77:77, a na 39 sekundi do kraja Marko Ramljak ubacuje trojku za vodstvo Sarajeva.

Promašio je potom na drugoj strani šut za tri Haris Delalić, a Ramljak u narednom napadu ubacuje novu trojku i stavlja tačku na ovaj meč (83:77).

Ramljak je meč završio s 19 poena, a po 12 su ubacili njegovi saigrači Marko Tejić i Arijan Lakić. Kod gostiju je najefikasniji s 15 poena bio Ibrahim Durmo, koji je uhvatio i 11 skokova, a 13 poena je dodao Haris Delalić.

Spars je sada na omjeru od 14-7 i treći je na tabeli, dok je Sloboda ostala lider s omjerom 17-4.