HomeSportŽeljezničar trijumfom okončao jesen, bez pobjednika na "Tušnju"

Željezničar trijumfom okončao jesen, bez pobjednika na “Tušnju”

Dva susreta 19. kola Premijer lige BiH odigrana su danas čime je kompletiran jesenji dio aktuelne sezone.

Na “Grbavici” je Željezničar na kišom natopljenom i teškom terenu ugostio sastav Širokog Brijega, dok su se u još težim uslovima na “Tušnju” sastali Tuzla City i Radnik.

Željezničar je poveo u 38. minuti 1:0 golom Sedada Subašića. Prije vodećeg gola “Plavih” Ermin Zec nije iskoristio penal.
Rezultat se u nastavku nije mijenjao, pa su bodovi ostali na “Grbavici”.
U meču u Tuzli viđena su dva gola već u prvom dijelu.

Poveli su gosti u 21. minuti s bijele tačke, a strijelac je bio Jovan Blagojević, da bi u 35. minuti Sulejman Krpić poravnao na 1:1.
U 63. minuti Tuzlaci dolaze do preokreta nakon što je dosuđeni penal za domaće iskoristio Sulejman Krpić koji pogađa za 2:1, a onda su gosti do boda stigli u sudijskoj nadoknadi golom Kenana Šarića za konačnih 2:2.