27.04.2024.
HomeSportRukomet: Slobodi kantonalni derbi

Rukomet: Slobodi kantonalni derbi

Kantonalni derbi rukometaša Slobode i Gradačca, u sklopu devetog kola Premijer lige BiH, potpuno je pripao tuzlanskim rukometašima koji su pobijedili 31:23 (13:14).

Pobjeda izgleda lagana, ali ko je pratio utakmicu zna da nije bilo tako. Naprotiv, ekipa gostiju s više igrača koji su raije branili boje “solara”, pokazala je snagu i dugo je vodila.

Gosti su sjajno otvorili utakmicu, poveli su 1:8 u 10. minuti, potom su otišli na 5:11 i negdje tek oko dvadesete minute igrači trenera Siniše Markote, koji je debitovao na domaćoj klupi u Mejdanu, zaigrali su u svom stilu i ritmu.

Rukometaši Krivaje slavili su na gostovanju u Gornjem Vakufu nad ekipom Sloge, tijesnim rezultatom 28:29 (14:17).

Rukometaši Vogošće i Borca odigrali su susret devetog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine bez pobjednika. Rezultat je na kraju susreta glasio 27:27 (13:14), iako su domaćini postigli pogodak za pobjedu.

Pogodak je poništen jer je naknadno ustanovljeno da je postignut nakon isteka vremena.

Iznenađenje je priredio Leotar, koji je osvojio veliki bod u gostima kod aktuelnog prvaka Izviđača, 32:32.

Rezultati devetog kola: Sloga GV – Krivaja 28:29, Vogošća – Borac 27:27, Izviđač – Leotar 32:32, Bosna V – Iskra 31:27, Konjuh – Sloga D 30:32, Sloboda – Gradačac 31:23.

Poredak: Borac 15, Leotar 13, Izviđač i Vogošća po 11,…