19.04.2024.
HomeSportTrijumf Borca na Grbavici za korak bliže tituli, nova blijeda partija Sarajeva

Trijumf Borca na Grbavici za korak bliže tituli, nova blijeda partija Sarajeva

Fudbaleri Borca napravili su još jedan veliki korak ka tituli prvaka Bosne i Hercegovine. Oni su na gostovanju kod Željezničara u Sarajevu slavili sa 2:1 i ostali na prvom mjestu. U prilog im ide i loš rezultat Sarajeva iz Doboja kod Kaknja, 0:0, te je sada razlika još veća na tabeli. Sa dva na četiri boda.

Borac je posao u Sarajevu riješio u drugom poluvremenu, za svega šest minuta. Prvo je Zakarić pogodio u 67. minuti, da bi Meleg u 73. osigurao novi trijumf. Željo je došao do gola u sudijskoj nadoknadi preko Bekrića.

Aktuelni prvak Sarajevo ponovo je kiksalo, i to protiv Mladosti iz Doboja kod Kaknja. Posrnuli tim sa Koševa odigrao je 0:0 protiv ekipe koja se do nedavno borila za opstanak i tako.

Napadao je bordo tim skoro cijelim tokom meča – ali baš kao i na većini mečeva u drugom dijelu prvenstva – izostala je realizacija.

Borac nakon 31. kola ima 63 boda. Sarajevo je na drugom mjestu sa 59.

Trećeplasirani Velež je remizirao sa Tuzla Cityjem, 1:1 i tako ostao na poziciji koja vodi u Evropu naredne sezone. Georgijević je pogodio za vodstvo Veleža u 36. minuti, ali je konačan rezultat postavio Ubiparip u 76. iz penala.

Zrinjski je ostvario uvjerljivu pobjedu nad Krupm od 3:1, te zadržao šanse za plasman u evropska takmičenja.

Pavlović je pogodio sopstvenu mrežu u 12. minuti, Bibija je povisio na 2:0 u 26. , a Palić smanjio na 2:1 za konačan rezultat prvog dijela. Finalni ishod riješio je Bašić u 53. miniti utakmice.

Bodove su podijelili Sloboda i Široki Brijeg, koji su na Tušnju odigrali 1:1. Mišković je domaće doveo u vodstvo u 24. minuti, ali je Jurić iz penala izjednačio u nadoknadi prvog dijela.

Derbi začelja odigrao se u Bijeljini, gdje je domaći Radnik sa 1:0 savladao Olimpic. Jedini gol na meču dao je Đurić u 36. minuti.