24.04.2024.
HomeSportSparsi razbili Podgoricu i plasirali se u finale ABA 2 lige

Sparsi razbili Podgoricu i plasirali se u finale ABA 2 lige

U revanš meču ABA 2 lige, košarkaši Sparsa pobijedili su domaćina turnira ekipu Podgorice rezultatom 74:59 i plasirali su se u finale.

Predstavnik BiH je branio prednost 72:64 iz prvog meča, a nakon što su furiozno otvorili susret i nakon prve četvrtine poveli 17:6 jasno je bilo u kojem smjeru meč ide.

Sparsi su do poluvremena povećali prednost (46:23) i na kraju su susret mirno preveli kraju za konačnih 74:59.

Najbolji kod Sparsa bili su Kamenjaš sa 23 poena i 11 skokova, a Hasandić i Orelik dodali su po 17 poena.

U redovima Podgorice bolji od ostalih bili su Tmušić sa 12 i Kartalović sa 10 poena.

Sarajevski sastav će u finalu igrati protiv boljeg iz duela Studentskog Centra i Mladosti iz Zemuna. U prvom susretu bilo je 86:85, a revanš meč je na programu u ponedjeljak.

Podsjetimo, pobjednik ABA 2 liga direktno će izboriti plasman u ABA ligu, dok će finalista razigraviti s pretposljednjom ekipom iz elitnog ranga.