15.05.2026.
HomeSvijetOsuda izraelskih zločina u UN: Delegacije masovno napuštaju sjednicu, predsjedavajući lupa čekićem...

Osuda izraelskih zločina u UN: Delegacije masovno napuštaju sjednicu, predsjedavajući lupa čekićem po stolu, Netanyahu govori pred praznom salom (VIDEO)

Izraelski premijer Benjamin Netanyahu trenutno govori na 80. Generalnoj skupštini UN-a pred gotovo praznom salom. Njegov govor je počeo uz glasno negodovanje i napuštanje sale od strane mnogih prisutnih – iako se istovremeno čuju i aplauzi i povici podrške.

Predsjedavajući je više puta ponavljao: ‘Molim vas, red u sali’ i udarao čekićem po stolu.

Predstavnici brojnih zemalja pozivali su na ovogodišnjoj sjednici UN da zaustavi Izrael u provođenju genocida u Gazi.

Također, na ovogodišnjoj sjednici Palestinu su priznale Francuska, Kanada, Australija…

Netanjahu je započeo govor na 80. sjednici u 15 sati po srednjoevropskom vremenu, ali su prazna mjesta u sali jasno odražavala poruku nezadovoljstva međunarodne zajednice.

Masovni izlazak delegacija bio je znak protesta zbog rata u Gazi, u kojem je od oktobra 2023. godine ubijeno više od 65.000 Palestinaca, među kojima je najviše žena i djece.

Reklamni prostor

Ovdje može biti vaša reklama. animacija / logo / tekst

Posljednje vijesti