Beogradski advokat Čedomir Stojković, lider Grupe oktobar, uhapšen je danas, potvrđeno je za „Slobodnu Bosnu“.
Hapšenje se dogodilo po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu.
Neslužbeno, Stojkoviću je određeno zadržavanje od 48 sati, a terete ga za podrivanje ustavnog poretka u kontinuitetu u posljednje tri godine.
Stojković je žestoki kritičar nakaradnog i kriminalnog režima Aleksandra Vučića, a uoči hapšenja kratko se oglasio na društvenim mrežama.
-Upravo me privodi policija po naredbi VJT, poručio je Stojković.
IMA NEKA TAJNA VEZA
Nenad Stefanović, glavni javni tužilac Višeg javnog tužilaštva u Beogradu, prema čijem je nalogu slobode lišen Čedomir Stojković, glavni je oslonac režima u tužilaštvu.
Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić želi ga za glavnog javnog tužioca Srbije.
Iz svega se jasno vidi poveznica s Vučićevim ultralojalistima u Tužilaštvu Srbije.
Podsjetimo, Stojković otvoreno govori o srpskom nacionalizmu, genocidu u Srebrenici, nezavisnom Kosovu, pogubnom nasljeđu politika Slobodana Miloševića, ruskom malignom utjecaju na Balkanu, pomirenju među narodima bivše Jugoslavije te otvoreno zagovara pristupanje Europskoj uniji i NATO savezu kao jedinom ispravnom putu koji vodi ka stabilnosti cijele regije.
Beogradski profesor Ivan Videnović komentirao je za „Slobodnu Bosnu“ privođenje Čedomira Stojkovića.
-Hapšenje istaknutog advokata i političara Čedomira Stojkovića je još jedan dokaz da režim Aleksandra Vučića i njegove nacionalističke konkurencije u Srbiji najvećeg neprijatelja vidi u nosiocima nove političke paradigme u Srbiji, ljudima koji se iskreno zalažu za prijateljstvo i solidarnost svih naroda i država u regionu i našu zajedničku budućnost i bezbednost u evropskoj porodici prijateljskih i solidarnih nacija, kazao je Videnović za „SB“.
