28.03.2024.
HomeSportDinamo zaustavljen, Džeko odveo Romu u polufinale Evropske lige

Dinamo zaustavljen, Džeko odveo Romu u polufinale Evropske lige

Ekipa Dinama iz Zagreba nije uspjela da se plasira u četvrtfinale Lige Evrope, nakon što je u večerašnjem susretu poražena od domaćeg Viljareala rezultatom 2:1 (ukupno 3:1).

Zagrepčani su u revanš ušli sa minimalnim porazom iz prve utakmice (1:0), što im je davalo nadu da mogu da stignu zaostatak i da pokušaju da se plasiraju u polufinale.

Međutim, domaćini su odlučno ušli u meč i u 36. minuti Alkaser je zatresao Dinamov go za rezultat 1:0.

Samo sedam minuta poslije, u 43. minuti na 2:0 povisio je Moreno, te je tako poslao ekipu iz Zagreba na odmor sa velikim zaostatkom.

U drugom poluvremenu, Dinamo je uspio da smanji prednost na 2:1.

Strijelac pogotka bio je Oršić, junak pobjede protiv Totenhema.

Pored ovog meča, odigrane su i preostale tri utakmice četvrtine finala.

Roma remijem do polufinala

U susretu Rome i Ajaksa, meč je završio rezultatom, 1:1 (ukupno 3:2), ali su Rimljani obezbijedili prolazak jer su u prvoj utakmici bili bolji od ekipe Ajaksa rezultatom 2:1.

Ekipa Ajaksa povela je golom je Brobija u 49. minuti, ali i taj ne bi bio dovoljan da se plasiraju u polufinale, pošto je ekipa Rome postigla dva gola u gostima u prvoj utakmici.

Go za izjednačenje pogodio je Džeko u 72. minuti.

Junajtet rutinski u top četiri

U meču između Mančester Junajteda i Granade nije bilo iznenadjenja.

Domaćini su opravdali ulogu favorita i golom Kavanija u 6. minuti i autogolom Valjeha u 91. minuti pobjedili sa 2:0 (ukupno 3:0) te su stavili tačku na prolazak u polufinale, u kom su jednom nogom bili i nakon prve utakmice, gdje su u gostima savladali Granadu sa 2:0.

Arsenal “pregazio” Prag

Ekipa Arsenala rutinski je savladala ekipu Slavije iz Praga rezultatom 4:0, iako je rezultat iz Londona (1:1) bio dosta pogodniji za češku ekipu.

Međutim, Arsenal je pokazao veliku spremnost i želju za prolazak u polufinale, te su za samo 6 minuta postigli su tri gola.

Strijelci su bili Pepe (18. minut), Lakazet (21. minut iz penala) i Saka (24. minut).

Tačku na ovaj meč stavio je Lakazet svojim drugim golom u ovom meču (77. minut).