14.11.2025.
HomeNovostiBezobrazluk i opstrukcija: Borjana Krišto će predložiti savjetnicu antievropskog Dodika za glavnog...

Bezobrazluk i opstrukcija: Borjana Krišto će predložiti savjetnicu antievropskog Dodika za glavnog pregovarača za pridruživanje EU

Nakon sastanka s predsjednicom Evropske komisije Ursulom fon der Lajen, predsjedavajuća Vijeća ministara BiH je kazala da će uskoro u proceduru pustiti odluku o glavnom pregovaraču s EU.

Otkrila je da je preostalo da se završe još neke proceduralne stvari kako bi ta odluka bila u proceduri.

Prema nezvaničnim informacijama, u odluci koju je pripremila Borjana Krišto, ona će predložiti Anu Trišić-Babić kao glavnog pregovarača s EU.

Ana Trišić Babić je kadar SNSD-a, a riječ je o savjetnici Milorada Dodika.

Do takve odluke dolazi nakon jučerašnjeg sastanka vrha SNSD-a i HDZ-a BiH u Banjoj Luci.

– Neka svi jasno kažu želimo li nastaviti taj proces, želimo li na tome raditi. Nadam se da će biti političke odgovornosti, stoga podsjećam sve političke aktere kad je u pitanju EU put da ne postoji vlast i opozicija nego naš zajednički interes, naše opredjeljenje, naše mjesto u EU i to je pravi način da kažemo jesmo li za taj put ili nismo, a ne da koristimo neke loše izgovore kao neku vrstu alibi politike – rekla je Krišto nakon sastanka s Fon der Lajen.

Trenutno nije poznato da li postoji podrška stranaka Trojke za takvu odluku, a ukoliko nje ne bude, izvjesno je da će ova ideja propasti. Sam Zukan Helez kao član kolegija Vijeća ministara može spriječiti da se na dnevnom redu nađe bilo koja tačka.

Reklamni prostor

Ovdje može biti vaša reklama. animacija / logo / tekst

Posljednje vijesti