29.03.2024.
HomeSportOKK Sloboda nanijela Borcu prvi poraz sezone

OKK Sloboda nanijela Borcu prvi poraz sezone

Sloboda je večeras nakon 20 mjeseci igrala jedan meč u velikoj dvorani Mejdana, u kojoj su se izvodili radovi na rekonstrukciji. Tako je derbi u Prvenstvu BiH protiv Borca bio prvi na novom parketu Mejdana, a Tuzlaci su uspjeli da slave veliki trijumf rezultatom 87:77.

Pao je tako u Mejdanu tim koji ove sezone još nije znao za poraz, pošto je ostvario sve pobjede i u domaćem prvenstvu, ali i u Drugoj ABA ligi.

Sjajno je Sloboda otvorila utakmicu, a bila je nošena sjajnom podrškom 2.000 prisutnih navijača. Prvu dionicu je dobila sa 23:16, a prednost je dodatno porasla do odlaska na odmor između dva poluvremena (52:39).

Ni u nastavku Borac nije imao odgovor na odličnu odbranu Slobode, koja je konstantno održavala sigurnu prednost i nije dozvolila da se Banjalučani približe i uvedu meč u neizvjesnu završnicu.

Vjerovatno je posljednji udarac Borcu zadao Ibrahim Durmo, kad je tri minute prije kraja pogodio trojku za 86:71. Nisu Banjaluani imali snage za povratak i završilo je sa 87:77.

Durmo je ubacio 17 poena za Slobodu, a čak tri igrača su brojala do 16 – Rashun Davis, Draško Albijanić i Đorđe Lelić.

Kod Borca je 13 poena ubacio Draško Knežević, a po 11 su imali Aljoša Janković i Radoš Šešlija.

Sloboda je sada na omjeru 6-3 i na šestoj poziciji na tabeli, a Borac je i dalje lider s omjerom 9-1.