Košarkaši sarajevske Bosne nakon dramatične druge utakmice finala plej ofa Prvenstva Bosne i Hercegovine osvojili su večeras titulu prvaka.
“Studenti” su nakon nakon 18 godina, odnosno sezone 2007/2008, večeras, 31. maja, vratili šampionski pehar u svoje vitrine i prekinuli višegodišnju dominaciju Igokee.
Pitanje prvaka riješeno je tek nakon produžetaka. Nakon trijumfa na gostovanju u Laktašima (76:70) u prvoj utakmici, rezultat nakon 40 minuta igre večeras u sarajevskoj Zetri bio je 89:83.
Bosna je trofej podigla nakon što je na kraju produžetka rezultat glasio 100:97.
